Vysokonapěťové elektromotory a jejich využití v průmyslu

vybo electric

Vysokonapěťové elektromotory jsou sofistikovanými pohonnými zařízeními, které by měly být v co největší míře přizpůsobené konkrétní aplikaci. Výběr vysokonapěťového elektromotoru je tedy třeba posuzovat z mnoha hledisek. Tak abyste dosáhli spolehlivý provoz při zachování energetické efektivity a udržitelných nákladů. Zaměřili jsme se na to, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy vysokonapěťových elektromotorů pro různá průmyslová odvětví.

Hlavní oblastí využití elektromotorů na vysoké napětí je strojírenství, energetický, metalurgický, důlní a chemický průmysl. Dostupné jsou v celém spektru vyhotovení, protože zpravidla jsou přizpůsobovány konkrétnímu použití v provozu a často zároveň nejde o malou investici. Vysokonapěťové elektromotory si můžete vybrat iv nízkootáčkovém vyhotovení, a také v tomto směru rozlišujeme elektromotory na stejnosměrný nebo střídavý proud.

vysokonapatovy elektromotor
Vysokonapäťový elektromotor

Nízkootážkové vysokonapěťové elektromotory

Nejčastějším způsobem použití vysokonapěťových elektromotorů v nízkootáčkovém provedení je pohon šachtových zdvihadel a také válcovacích stolic. Výhodou nízkootáčkových elektromotorů je možnost jejich používání bez převodovky, přičemž jejich velkou doménou je vysoký výkon v kombinaci s možností rovnoměrného velkého zatížení. Výkony těchto elektromotorů se zcela běžně pohybují v tisících kilowattů.

Vícepólové vysokonapěťové elektromotory

Jiným rozšířeným typem vysokonapěťových elektromotorů jsou motory vybaveny velkým množstvím pólů, díky čemuž si bez problémů poradí nejen s vysokou zátěží, ale i častými rozběhu, zpětným chodem či zpomalováním. Třetím typem jsou vysokonapěťové elektromotory pro pohon velkých mlýnů, u nichž se nevyžaduje vysoká rychlost, ale stabilní otáčky i pod proměnlivou zátěží.

Nechte si od nás představit všechny možnosti využití vysokonapěťových elektromotorů. Tento typ elektromotorů přizpůsobíme na míru vašim požadavkům a postaráme se o to, že vysokonapěťový elektromotor bude spolehlivým a efektivním zdrojem pohonu iv těch nejnáročnějších podmínkách.

vysokonapatove elektromotory
Vysokonapäťový elektromotor

Více informací najdete na https://elektromotory-vybo.cz/elektromotory/.


Zdroj: https://elektromotory-vybo.cz/, https://pixabay.com