Kvalita konstrukce převodovky je zárukou vysoké účinnosti

pracovnik vo vyrobe

Pokud hovoříme o šnekových převodovkách starších typů, možná jste se také setkali s tvrzením, že nejsou příliš účinné a jsou v tomto ohledu spíše průměrné.

CTA

U moderních šnekových převodovek vyrobených z vysoce kvalitních materiálů to však již neplatí. Velmi vysoké účinnosti je dosaženo díky přesně optimalizované geometrii převodů a speciálnímu syntetickému mazivu, které se stará o účinné snížení tření mezi pohyblivými součástmi.

Přesnost konstrukce a pečlivý výběr materiálů jsou důležité i z hlediska hlučnosti. Špatně navrženou nebo poškozenou šnekovou převodovku lze snadno rozpoznat mimo jiné podle její hlučnosti. Přesné umístění šneků i pokročilá výrobní technologie jsou důvodem, proč jsou moderní převodovky ve srovnání se svými předchůdci výrazně tišší.

prevodovka praca


Prečítajte si tiež: Elektromotory radu AL ponúkajú bezkonkurenčný pomer ceny a výkonu


Vynikající také pro běžné aplikace

Vhodnost šnekových převodovek pro průmyslové aplikace již byla zmíněna. Nepoužívají se však pouze tam. Šnekové převodovky jsou ideální všude tam, kde kvůli nízkým otáčkám a potřebnému točivému momentu nestačí pohon elektromotorem. Zatímco v průmyslových aplikacích se šnekové převodovky obvykle kombinují s třífázovými asynchronními motory, v běžných aplikacích je lze kombinovat s jinými typy elektromotorů.

Zajímavou volbou je také pohonná souprava elektromotor + šneková převodovka. Používají se v různých aplikacích, jednou z nich jsou mlýnky na maso. Pokud potřebujete změnit otáčky elektromotoru, regulovat jeho výstupní moment nebo snížit otáčky, obraťte se na odborníky ze společnosti VYBO Electric. Tato společnost je jedním z předních dodavatelů elektromotorů a převodovek ve střední Evropě.


Zdroj foto: elements.envato.com