Jak je možné využít elektromotor na zpracování dřeva

cirkularka

Pilové elektromotory jsou moderním a úsporným řešením, jak zajistit pohon pro stolní a jiné pily. Ty menší se využívají v domácím prostředí, kde je jsou nejčastější volbou právě jednofázové elektromotory. Naopak třífázové pilové elektromotory si své uplatnění nejčastěji nacházejí v dřevozpracujícím průmyslu. Proč se v současnosti nejvíce vyplatí zajistit pohon píliaceho zařízení právě elektromotorem a jak se dají využít i v domácí dílně?

Ploché pilové elektromotory jsou vhodné i k domácím pilám

V mnoha domácích dílnách i dnes najdeme klasické stolní cirkulárky. Ty jsou velmi oblíbené zejména pro jejich široké možnosti využití. Řezání palivového dřeva, dřevěných latí a další práce související s dřevem tímto způsobem zvládnete velmi snadno. Kvalita samotné cirkulárky pak záleží na několika faktorech. Důležitý je totiž nejen výběr správného řezacího kotouče, ale také spolehlivý a efektivní pohon.

pilovy elektromotor
Pilový elektromotor

Pohon k cirkulárce nebo obdobnému pilovému stolu lze zajistit různými způsoby, ale stále oblíbenější jsou pilové elektromotory. Jsou totiž energeticky úsporné, cenově dostupné a velmi spolehlivé. Kromě toho, jsou přímo koncipovány pro tento typ použití, čemuž odpovídá jejich konstrukční provedení, zajištění chlazení a také jejich odolnost.

drevospracujuci priemyselPilový elektromotor je výborným řešením k domácí cirkulárce a to i tehdy, když je samotná cirkulárka už starší. Obrovskou výhodou speciálních pilových elektromotorů je možnost montáže pilových listů přímo na hřídel. Tímto způsobem je samotná implementace elektromotoru nejen jednodušší, ale do budoucna i spolehlivější. Nepotřebujete tak žádné kladky, řemeny či pilové hřídele. Problémem nebude ani samotná montáž pohonu. Pilové elektromotory, které najdete v naší nabídce, mají plochou konstrukci, díky čemuž kompaktní a je zajištěno jejich efektivní chlazení.

Pokud hledáte pohon pro domácí pilu a požadujete řešení v té nejvyšší kvalitě, obraťte se na nás a proberte spolu s námi všechny dostupné možnosti.


Zdroj: https://elektro-motor.cz/, https://pixabay.com/